Agencja pracy Darłowo tel. 533 024 116

Promocja i Reklama zachodniopomorskie

Na jakich zasadach działa leasing pracowników z Ukrainy i co warto o nim znać?

Agencja pracy Barwice tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing pracowników z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w polskim świata. Chociaż do tej chwile leasing kojarzył nam się głównie z wzorem umowy, potocznie wykorzystywany jest jako stwierdzenie łączące się oraz do utrzymania. Pracownicy z Ukrainy są u nas jeszcze bardziej popularni, i z 2014 roku ich pierwsza w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie lokalnego rynku na ludzi jest jeszcze większe, i dużo spośród nich pyta jak zatrudnić cudzoziemca na łatwych zasadach. Może pomóc w obecnym oczywiście leasing pracowników z Ukrainy, świadczony przez gładkie i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Barwice tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w polskim świata

Pracownicy z Ukrainy są chętnie brani w Polsce, ponieważ nasz rynek szybko się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na placu może zabraknąć nawet miliona rodzimych pracowników! W takim przypadku kwestia tego, jak zatrudnić cudzoziemca stoi się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o przyjęcie pracowników, oraz nie na odwrót, jak istniałoby do tej chwile. Polacy chętnie podążają za granicę lub bawią się właśnie tych miejsc, które gwarantują im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w polskim regionie stanowi niezwykle łatwa do zdobycia, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest wspaniałe, i goście z Ukrainy uznawani są za rzetelnych pracowników, którzy wiedzą się na moc miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje także dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w polskim świata podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą tworzyć na odpowiedniejsze zarobki niż na Ukrainie, i do tego benefity społeczne i słabe życie. Napięta pozycja na Ukrainie sprawia, że pozycji na książkę w obecnym terenie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą jednak znaleźć wiele lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas atrakcyjna i mieszkań pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Barwice tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności powiązane z zatrudnianiem Ukraińców. Podstawy obecne w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia pracownika z Ukrainy, w wygodnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji potwierdzenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej opłaty od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą umieć wizy, które będą uprawniały ich do roboty w obrębie. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z człowiekiem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę jedynie na właściwy czas, oraz nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może przystąpić na czas 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim czasie wymaga się starać o dodatkowe zezwolenie.

Agencja pracy Barwice tel. 533 024 116

Leasing pracowników z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na ludzi sprawia, że niejedna agencja pracy interesuje się procedurą określaną jako leasing pracowników z Ukrainy. Dzięki temuż dużo pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem porusza się agencja pracy – https://www.europework.pl/, jaka wpływa na gruncie całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w prosty i niezwykle szybki sposób można pozyskać nowych pracowników z Ukrainy, bez potrzebie przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga zarówno w załatwianiu formalności i sprowadza je do minimum. Pobiera za to krótkie prowizje, które oddają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co ważne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która poszukuje dla nich właścicieli i negocjuje idealne warunki. Dzięki temuż nie potrzebują oni szukać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli otacza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze większe, dlatego leasing pracowników z Ukrainy na może będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Barwice tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments